Uroczysta Inauguracja XXV Międzynarodowego Kongresu PTK za nami
23.09.2021

W środę o godz. 17.30 ze studia w Poznaniu rozpoczęła się Uroczysta Inauguracja Kongresu PTK. Gości powitał Komitet Organizacyjny w składzie prof. Przemysław Mitkowski, prof. Romuald Ochotny, prof. Maciej Lesiak, wyrażając swoje ogormone szczęście z faktu organizacji kolejnego Kongresu PTK w Poznaniu i dając uczestnikom do zrozumienia, że to nie jest ich ostatnie słowo.

Dla prof. Przemysława Mitkowskiego była to inauguracja szczególna, nie tylko ze względu na fakt organizacji wydarzenia, ale również dlatego, że podczas ceremonii odebrał od prof. Adama Witkowskiego pałeczkę sztafetową, obejmując tym samym funkcję Prezesa PTK na najbliższe dwa lata. 

Niezwykle doniosłym była również ceremonia nadania Członkowstwa Honorowego PTK prof. Wojciechowi Zarębie, który również wygłosił wykład inauguracyjny Kongresu: „ICD and CRT: Past, Present and Future”.

Stałym elementem uroczystej inauguracji jest również wręcznie nagród za aktywność naukową członków PTK. Nie inaczej było i tym razem. Część laureatów odebrała dyplomy osobiście, część łączyła się ze studiem w Poznianiu zdalnie.

Dziękujemy, że byli Państwo z nami i zapraszamy na drugi dzień Kongresu!