Szanowni Państwo,

pierwszy Międzynarodowy Kongres PTK odbył się 1997 roku w Warszawie i od tego czasu co rok we wrześniu spotykamy się na kolejnych jego edycjach. Przez ten czas kardiologów z całej Polski gościły ośrodki w Warszawie, Trójmieście, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu czy Krakowie. Przez 25 lat na kongresach PTK można było wysłuchać wykładów wybitnych specjalistów z całego świata. Wierzymy też, że wiedza zdobyta podczas tych spotkań niejednokrotnie miała wpływ na późniejsze decyzje kliniczne, a tym samym zdrowie wielu pacjentów.

 

 

Uważam, że Kongresy PTK będą organizowane do końca świata i o jedne dzień dłużej - doc. Robert Zymliński, współorganizator Kongresów PTK we Wrocławiu

 

O istocie i walorach edukacyjnych kongresów PTK opowiada prof. Michał Tendera, prezes PTK w latach 1995-1998, a także organizator kongresu w Katowicach w 1998 r.

 

- Program kolejnych Kongresów Polskie Towarzystwo Kardiologiczne w dużej mierze zwraca uwagę na zawartość edukacyjną. Krzewienie edukacji odbywa się poprzez omawianie wytycznych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Oczywiście są to dokumenty dostępne w Internecie, ale nic nie zastąpi dobrego wykładu eksperta, który podzieli się swoimi doświadczeniami, opatrzy wytyczne komentarzem. Sądzę, że jest to bardzo wartościowy przekaz – prof. Piotr Hoffman, Prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w latach 2015-2017.

 

- Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, w tym roku wyjątkowy, bo jubileuszowy, to jedno z najważniejszych i największychwy wydarzeń naukowych w Polsce - prof. Danuta Czarnecka z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, współprzewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Kongresu PTK w Krakowie.

 

Potężna dawka wiedzy i możliwość wymiany doświadczeń między uczestnikami pozwalają ukierunkować w nowoczesnych trendach i pomóc je wdrażać do praktyki klinicznej. Znaczenie takich kongresów jest bardzo duże i przybliża nas do współczesnej, światowej kardiologii - prof. Andrzej Cieśliński, prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologiczego w latach 2001-2004 i przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Kongresu w 2002 r. w Poznaniu

 

 

Kongres jest podsumowaniem najważniejszych osiągnięć światowej i polskiej kardiologii - prof. Waldemar Banasiak, prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w latach 2009-2011 i wielokrotny organizator Kongresu PTK we Wrocławiu.